Navigace


Vinný maturitní sklep u černého kocoura

Vážení zákazníci a vínomilové, dovolte, abychom vás informovali, že jsme i pro vás vybudovali a zprovoznili Vinný maturitní sklep u černého kocoura.

Pátek, 6. 5. 2011 – 14:07 – Aktuality

Vážení zákazníci a vínomilové, dovolte, abychom vás informovali, že jsme i pro vás vybudovali a zprovoznili Vinný maturitní sklep u černého kocoura, který se nachází přímo u našeho hotelu.

Sklep jsme začali budovat na podzim roku 2009 a v únoru 2011 jsme ho uvedli v život. Na jeho vybudování se kromě našeho hotelu podílela stavební firma Ryšavý, místní umělec pan Ivo Sláma a mříže ke kapličkám dodal pan Vladimír Plocr. Otcem myšlenky celého sklepa je pan Milan Herzig, spolumajitel hotelu Happy Star.

Přijďte si prohlédnout dalších 13. Víte, sklepů je v okolí našeho hotelu spousta, jsou jak pískovcové, tak i klenuté, jak velké, tak i malé, my však chceme našim zákazníkům, kromě klasických a speciálních ochutnávek a posezení u dobrého vína, nabídnout, jak se říká, ještě o něco více a naší přidanou hodnotou by měly být plastiky, které do sklepa dodal již výše zmíněný umělecký keramik pan Ivo Sláma. Celkem tedy v našem sklepě najdete 14 plastik s vinařskou tématikou, které vás naučno-humornou formou provedou prakticky celým vinařským rokem a nejen jím.

Asi vás bude také zajímat původ názvu našeho sklepa. To, proč je vinný, nemusíme jistě nikomu vysvětlovat, maturitní je jednak proto, že se u nás o víně hodně dozvíte a jednak proto, že na našem hotelu pořádáme také Zábavné vinařské maturity.

No a proč u černého kocoura? To zase souvisí s pověstí, která se v okolních vískách o něm vypráví a také ještě kvůli jedné věci, ale tu si zatím necháme v rukávu, aby jste měli důvod k nám přijet osobně. Sklep má stálou teplotu okolo 10ti stupňů, je zde posezení až pro 30 osob a naleznete zde vína od 6ti místních vinařství v čele se širokou nabídkou Znovínu Znojmo. Vinná karta ke stažení »

Pokud tedy máte zájem si náš sklep prohlédnout, udělat zde různé ochutnávky vín či si ho i pronajmout, tak nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle 515 210 360 nebo na e-mailu recepce@hotelhappystar.cz. Závěrem bych chtěl poděkovat i Jarymu Novákovi, našemu hotelovému příteli a fotografovi, díky kterému se už nyní můžete do našeho sklepa alespoň takto nakouknout.

Tisk

Komentáře