Navigace


Národní park Podyjí

Táhne se kolem řeky Dyje, která zde vytváří krásné scenérie spolu se skálami, lesy a zdejší pahorkatou krajinou. Uvnitř unikátní obsáhlá fotogalerie Národního parku!

podyji-novyhradekPohled na Nový Hrádek v Podyjí.
podyji-lisciskalaLiščí skála v Podyjí.
podyji-vresovisteHavranické vřesoviště je nejrozsáhlejším vřesovištěm v Podyjí. Vede přes něj mnoho turistických a cykloturistických stezek.

Národní park Podyjí zahrnuje 62 km2 území podél řeky Dyje, od Znojma až po Vranovskou přehradu (Vranov nad Dyjí). Národním parkem bylo toto území prohlášeno v roce 1992.

Většina pahorkaté krajiny Podyjí spadá do Českomoravské vrchoviny, pouze východní kraj do Dyjsko-svrateckého úvalu. Národní park Podyjí je výjimečný především svou kombinací říčního kaňonovitého údolí s pahorkatou krajinou. Řeka Dyje zde také má mnoho meandrů, které dělají její okolí zajímavější.

Národní park Podyjí pokrývají z velké části lesy (84 %), které se prolínají s četnými skálami a mnoha přítoky řeky Dyje.

V Rakousku navazuje na Podyjí národní park Thayatal. Další informace o Podyjí najdete u přiložených fotografií na této stránce.

Další informace o Národním parku Podyjí

Jak pokračovat?

Další fotky z NP Podyjí

Zajímavý článek v časopisu OPTliving

optliving_1

optliving_2

optliving_3

optliving_4

Tisk